Meraki Flaskeophæng med knager, Børstet sølvfinish
Flaskeophæng med knager – funktionel elegance til badeværelset
Hold orden og skab et roligt, stilrent udtryk på badeværelset eller ved håndvasken med dette gennemtænkte flaskeophæng fra Meraki. Vægholderen er designet til at samle dine plejeprodukter på en overskuelig og æstetisk måde, så bordplader og brusehjørner holdes fri for rod. Ophænget giver plads til tre standard pumpeflasker og har derudover en integreret lille hylde foroven samt praktiske knager i bunden, hvor du kan hænge badesvampe, pimpsten eller børster til tørre.
Flaskeophænget er fremstillet i 100 % rustfrit stål med en elegant, børstet sølvfinish. Materialet er modstandsdygtigt over for fugt og vandsprøjt, hvilket gør det særdeles velegnet til montering i selve brusekabinen såvel som ved siden af vasken eller ved spa-området. Den matte, børstede overflade tilfører et moderne touch til indretningen og komplementerer både lyse og mørke badeværelsesmiljøer.
Brug vægholderen til shampoo, balsam, håndsæbe og kropsplejeolier. Rengøringen klares enkelt og hurtigt ved at aftørre overfladen med en tør eller let opvredet klud, så finishen bevarer sit flotte udseende.
- Længde: 50 cm
- Bredde/dybde: 6,8 cm
- Højde: 5,8 cm
- Materiale: 100 % rustfrit stål
- Finish: Børstet sølvfinish
- Kapacitet: Plads til 3 flasker, integreret hylde og ophængsknager
- Rengøring: Tørres af med en tør klud
Meraki
Meraki skaber velvære- og livsstilsprodukter inspireret af skandinavisk æstetik og natur. Brandet kombinerer rene linjer, funktionelt design og holdbare materialer, der forvandler hverdagens plejerutiner til rolige stunder med et gennemtænkt udtryk.
| Material | 18/0 rostfritt stål |
|---|---|
| Farve | Borstad silverfinish |
| Brand | Meraki |
- SKU:
- 1466388
Tryg handel hos Barlife
Uafhængige anmeldelser og sikker dansk webshop




4,6/5
4.800+ anmeldelser


Certificeret webshop




4,8/5
2000+ anmeldelser
Alle anmeldelser læses af Barlife før offentliggørelse.