Fever-Tree Mexican Lime 50cl
Fever-Tree Mexican Lime 50cl - Den Perfekte Mixer til Sommerdrinks
Fever-Tree Mexican Lime er en forfriskende mixer, der er perfekt til at skabe lækre sommerspritz med premium vodka eller tequila. Den er også fantastisk at nyde alene som en læskende sodavand. Denne mixer er lavet med Tahiti lime fra Mexico og ekstrakt fra den vidunderligt florale japanske citrusfrugt yuzu.
Med sin lavt kalorieindhold er Fever-Tree Mexican Lime et sundt alternativ til traditionelle mixere. Den tilføjer en frisk og syrlig smag til dine drinks og giver dem et eksotisk twist. Denne 50cl flaske er perfekt til at have med til sommerfester eller til at nyde derhjemme.
Uanset om du er en erfaren bartender eller bare elsker at eksperimentere med drinks derhjemme, vil Fever-Tree Mexican Lime være en fantastisk tilføjelse til din samling af mixere.
| Størrelse | 50cl |
|---|---|
| Brand | FEVERTREE |
Næringsindhold pr. 100 ml
| Energi | 153 kJ / 36 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 8,7 g |
| - heraf sukkerarter | 8,7 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Ingrediensliste
Ingredienser: Kulsyreholdigt kildevand, rørsukker, friskpresset mexicansk limesaft (5%), syre: citronsyre (E330), naturlige aromaer, herunder yuzu.
INDEHOLDER:
INGEN ALLERGENER
Allergener
| Bløddyr | Nej |
|---|---|
| Fisk | Nej |
| Gluten | Nej |
| Jordnødder | Nej |
| Krebsdyr | Nej |
| Lupin | Nej |
| Mælk | Nej |
| Nødder | Nej |
| Selleri | Nej |
| Sennep | Nej |
| Sesamfrø | Nej |
| Soja | Nej |
| Svovldioxid og sulfitter | Nej |
| Æg | Nej |
- SKU:
- 689680
Tryg handel hos Barlife
Uafhængige anmeldelser og sikker dansk webshop




4,6/5
4.800+ anmeldelser


Certificeret webshop




4,8/5
2000+ anmeldelser
Alle anmeldelser læses af Barlife før offentliggørelse.